Nieuwe microscoop kan onderzoek naar kweekhuid versnellen

DM microscoop

De uitdaging 

Bij ernstige brandwonden zijn huidtransplantaties onvermijdelijk. Deze zware operaties zijn alleen mogelijk met gezonde huid van de patiënt zelf. Dit zorgt voor extra wonden en een hoger risico op infecties. Ook beperken littekens de bewegingsvrijheid, wat ernstige problemen oplevert, zeker voor kinderen in de groei.

Gelukkig is er hoop op een toekomst zonder littekens. In het Burn Research Lab werken brandwondenonderzoekers aan het kweken van nieuwe huid van lichaamseigen cellen. Deze zgn. kweekhuid maakt huidtransplantaties overbodig. Door kweekhuid herstellen brandwonden beter en blijft de huid soepeler, wat de bewegingsvrijheid vergroot. Maar de kleine hoeveelheid kweekhuid is nog lang niet genoeg om brandwonden te herstellen. De onderzoekers proberen nu dit kleine stukje kweekhuid zo groot mogelijk te maken. Het is al gelukt om een stukje kweekhuid te maken met opperhuid- en lederhuidcellen. Een volgende stap is het doorontwikkelen van deze kweekhuid met haren en zweetklieren. Zo krijgt de kweekhuid alle functies van de normale huid.

DM microscoop

De voordelen van een geavanceerde microscoop

Het herstel van brandwondenpatiënten is enorm gebaat bij onderzoek naar kweekhuid. Om dit onderzoek te versnellen is een nieuwe microscoop hard nodig! Het helpt brandwondenonderzoekers om littekens beter te begrijpen en de genezing ervan te verbeteren. Met de aanschaf van een geavanceerde microscoop kunnen we belangrijke stappen zetten in het verbeteren van de behandeling van brandwondenpatiënten. Het gebruik ervan levert deze grote voordelen op:

  • Tijdswinst. Nu gebeurt het scannen van beelden nog handmatig. De nieuwe microscoop kan dit automatisch en wel 10x sneller! Hierdoor kunnen onderzoekers zich meer richten op de analyse van de onderzoeksresultaten.
  • Meer inzicht. Betere beelden helpen littekenvorming en wondgenezing beter begrijpen.
  • Meer data per huidmonster. Met fluorescentietechnieken kunnen we complexe analyses uitvoeren en meer data verzamelen per monster.
  • Betere behandeling. Onderzoek naar kweekhuid kan huidtransplantaties overbodig maken, wat leidt tot minder littekens, meer bewegingsvrijheid en beter herstel.

Help je mee?

Een deel van het benodigde bedrag voor een nieuwe microscoop hebben we al bij elkaar. We hebben nog € 90.000 nodig. Jouw financiële bijdrage is onmisbaar. Help je mee? Zo maak je een groot verschil in het leven van brandwondenpatiënten.

Geef aan de Nederlandse Brandwonden Stichting…

… en maak het verschil voor brandwondenpatiënten tijdens hun herstel en daarna.

Ja, ik help mee